طراحی سایت
X

انجمن و تالار گفتگوی عطر و ادکلن شقایق ۲

تالار گفتگو و انجمن تخصصی عطر و ادکلن شقایق ۲

قبلقبل Go to previous topic
بعدبعد Go to next topic
آخرین پست 30-تیر-1393 12:51 ب.ظ توسط  کارشناس عطر شقایق
برند روشاس rochas
 0 پاسخ ها
ترتیب:
شما مجاز به پاسخ به این پست نیستید.
نویسنده پیام ها
کارشناس عطر شقایق
کاربر فعال
کاربر فعال
Posts:380


--
30-تیر-1393 12:51 ب.ظ
  روشاس (Rochas) ابتدا نام یک مزون لباس فرانسوی بود که توسط مارسل روشاس در 1925 تاسیس یافت. از سال 1925 تا 1953، وقتی خیاطی تعطیل شد، مارسل روشاس لباس های زنانه ای را می دوخت که علاوه بر ویژگی های امروزی یادآور خاطرات گذشته نیز بود. روشاس که به نیاز زنان آنروز از اوایل تا نیمه قرن 20 پی برده بود اولین فردی بود که کت و دامن جیب دار 2/3 می دوزد. او همچنین لباس 'حوری دریایی' را تولید کرد که همچنان هم در میان خانم ها طرفدار دارد.
  این شرکت زمانی که وارد دنیای عطرسازی شد سه عطر Avenue Matignon, Air Jeune و Audace را در سال 1934 روانه بازار ساخت. این عطرها در دوران جنگ جهانی دوم از بازارها دور افتاد، اما عطر معروف شرکت یعنی عطر کلاسیک Femme در سال 1943 راه اندازی و همچنان هم پرفروش است. روشاس یکی از اولین افرادی بود که مداد لب و جوراب ساق بلند زنانه را همراه با عطر Femme عرضه می کرد. اولین عطر مردانه این شرکت Moustache نام داشت که در سال 1949 راه اندازی شد.
  بخش فروش عطر و لوازم آرایشی روشاس یک موفقیت بزرگ بود، و مارسل روشاس بخش طراحی لباس های سطح بالا را در سال 1953 بست اما در سال 1955 درگذشت. هلن، همسر جوان روشاس که تمرکز اصلیش را بر عطرسازی و عطرفروشی گذاشته در زمان مرگ همسرش تنها 30 سال سن داشت اما در همان زمان زمام امور مزون روشاس را گرفته و آن را قبل از فروش در سال 1971 به یک شرکت چند میلیون دلاری تبدیل کرد.
  این شرکت در طول قرن 20 چندین دست گت. هلن روشاس حتی از سال 1984 تا 1989 بعنوان مشاور مشغول به کار شد. در سال 2003 شرکت توسط Proctor و Gamble خریداری، و بخش طراحی مد لباس مجدداً راه اندازی شد که مدیریت آن را Olivier Theyskens از 2003 تا 2006 برعهده داشت. پس از یک وقفه دو ساله، شرکت بار دیگر توسط مدیریت جدید بنام Marco Zanini مجدداً افتتاح شد.
  عطر مهمترین محصول برند روشاس به شمار می آید، و روشاس از سال 2008 تنها از عطرساز تحت نظارتش یعنی Jean-Michel Duriez استفاده می کند.
  روشاس در حال حاضر 40 نوع عطر را تولید می کند. Rochas نام یک مزون عطر قدیمی است. اولین عطر را در سال 1936 و جدیدترین آن را در سال 2014 تولید نمود. عطریجات روشاس با همکاری عطرسازانی مانند Jacques Cavallier, Michel Almairac, Marcel Rochas, Nicolas Mamounas, Alberto Morillas, Quest International, Jean-Michel Duriez, Edmond Roudnitska, Amandine Marie, Roger Pellegrino, Guy Robert, Theresa Roudnitska, Anne Flipo, Maurice Roucel و Christopher Sheldrake تولید می شوند.
  شما مجاز به پاسخ به این پست نیستید.