طراحی سایت
X

تالار گفتگو و انجمن تخصصی عطر و ادکلن شقایق ۲

قبلقبل Go to previous topic
بعدبعد Go to next topic
آخرین پست 14-فروردین-1396 02:30 ب.ظ توسط  کارشناس عطر شقایق
پیشنهاد عطر مناسب فصل بهار برای خانم ها ( 1 )
 1 پاسخ ها
ترتیب:
شما مجاز به پاسخ به این پست نیستید.
نویسنده پیام ها
کارشناس عطر شقایق
کاربر فعال
کاربر فعال
Posts:380


--
15-اسفند-1394 08:08 ق.ظ

  دنیای عطر ، دنیای سلیقه های متفاوت است ، ممکن است عطری را یک نفر دوست داشته باشد و برای او بهترین عطر دنیا باشد ولی هیچکس آن عطر را دوست نداشته باشد . افراد عموما بدون توجه به نیاز و روحیات خود و فقط با توجه به عطرهای مد روز اقدام به خرید عطر میکنند ، خانم ها در گذشته و حال عطرهای وانیلی ، کاراملی در فصل سردو عطرهای گلی و میوه ای در بهترین حالت برای عطرهای فصل گرم و در چند سال اخیر عطرهای عودی را انتخاب میکنند . این در حالی است که عطرهای گلی ، بسیار جذاب ، لطیف و فرحبخشی در دنیای عطر وجود دارد که بهترین فصل انتخاب و استفاده آنها اواخر اسفند تا اواخر اردیبهشت ( فصل بهار ) بوده ، در عطرهای معرفی شده در این نوشتار سعی در معرفی عطرهای گلی و عطرهای کمتر شناخته شده در دنیای عطر خانم ها برای فصل بهار در نظر گرفته شده است .
  خواهشمند است چنانچه تمایل به انتخاب گزینه های معرفی شده دارید ، حتما تست و با بررسی دقیق انتخاب فرمایید ، چرا که این شما هستید که باید با توجه به احساسات ، نیاز روحی و شخصیتی خود عطر مورد نظر خود را انتخاب و خریداری نمایید .

  گل نرگس (Narcissus) :

  این اثر یکی از زیباترین عطرهایی است که گل نرگس در آن استفاده شده ، حس تازگی ، گلی ، کمی سبز نرگس در این اثر به زیبایی و تازگی هر چه تمام تر در Ostara ارائه شده است ، این اثر یک شاهکار در ارائه اثر گل نرگس همچون Carnal Flower برای گل مریم می باشد . عطر و رایحه نرگس با همراهی ترکیب هنرمندانه ای که حس تازگی و لطافت و سبزی گیاه مانند گل نرگس را تا انتهای عمر عطر همراهی میکند ( ترکیب سبزی گیاهی با گل سنبل و یلانگ یلانگ ) این ترکیب فوق العاده فضایی را ایجاد میکند که تا اخرین لحظه ی عمر عطر رایحه ارائه شده نرگس تازگی و لطافت خود را حفظ میکند .

  پیشنهاد های دیگر :
  1- Eau de Narcisse Bleu از Hermes


  گل مریم (tuberose) :
  بدون شک در ارائه رایحه گل مریم حرف اول و اخر را Carnal Flower از Frederic Malle خواهد زد ، ولی در این مورد پیشنهاد ما با توجه به قیمت و رایحه ارائه شده و در دسترس بودن ، عطر So Nud Eau de Toilette پیشنهاد میگردد ، در این اثر گلی که تقریبا گل مریم در آن غالب بوده ( البته با تغییراتی جزئی ) رایحه ای تمیز ، صاف و با لطافت از گل مریم ارائه می گردد که ته بوی تلخی آن توسط گل یاس از بین رفته و کمی رایحه یاسی به عطر اضافه شده این عطر در ادامه کمی بسیار ظریف پودری نیز خواهد شد که در حجم رایحه گلی سفید عطر تقریبا گم و ناپیدا خواهد بود .
  این عطر برای اواخر اسفند تا اوایل اردی بهشت که دمای هوا هنوز بالا نرفته است پیشنهاد میشود .
  عطری گلی ، گلهای سفید با کمی ته بوی چوبی ظریف و یا پودری ظریف


  پیشنهاد های دیگر :
  1- Carnal Flower از Frederic Malle
  2- Jardins de Bagatelle از Guerlain
  3- Iris Tubereuse از Creed  گل زنبق دره (Lily-of-the-Valley )

  شاید بتوان گفت گل زنبق دره نوید بخش بهار بوده ، گلی سفید ، پاک ، لطیف به لطافت شبنم با حس تازگی گلی سبز
  رایحه این عطر (Gucci Envy) با حس غالبِ گلی و ظریف این گل که با همراهی گل سنبل کمی از حس تازگی و سبزی گلی عطر کاسته شده ولی نوعی حس تازگی مرکباتی در پس زمینه عطر احساس خواهد شد .
  عطری گلی ، تازه ، پاک ، نرم با پس زمینه مرکباتی گیاهی که بر حس سبزی رایحه گلی می افزاید .  پیشنهاد های دیگر
  1- Diorissimo از Christian Dior
  2- Gucci. Envy
  3- Iperborea از Lorenzo Villoresi
  4- Idylle از Guerlain


  شکوفه پرتغال (Orange Blossom )

  شکوفه پرتغال گلی سفید با بوی تازه و لطیف است با کمی حس مخملی و یا کرم مانند در ته بوی آن که کمی عمق به این رایحه شیرین و پاک و سفید اضافه میکند .
  در این عطر Seville a l'aube از L`Artisan Parfumeur با رایحه جالبی از این نت مواجه خواهیم شد ، رایحه ای سبز و گیاهی مانند برگ مرکبات تازه کمی تند وتیز که به ارامی رایحه ملایم گلی ( شکوفه پرتغال ) اضافه شده این رایحه در ترکیب با رایحه مومی کمی شیرین , و نرم شده و کمی از حس تازگی گلی کاسته خواهد شد .
  رایحه ای گلی ، سفید ، نرم ، کمی شیرین و گیاهی در پس زمینه عطر .
  بررسی کلی این عطر در تالار گفتگو در عطرهای بهاری و تابستانی ارائه شده است .
  http://www.shaghayegh2.co...%DA%AF%D9%88/aft/189


  پیشنهاد های دیگر :
  1- Le Parfum از ELIE SAAB
  2- Grand Neroli از Atelier Cologne
  3- Sweet Redemption از By Kilian
  4- L'Amour از Lalique

  کارشناس عطر شقایق
  کاربر فعال
  کاربر فعال
  Posts:380


  --
  14-فروردین-1396 02:30 ب.ظ
  این پست اگر چه مربوط به سال 95 هستند ولی شاید بتونند هنوز در انتخاب های شما کمک کنند .
  شما مجاز به پاسخ به این پست نیستید.