طراحی سایت
X

مقالات و دانستنی‌هایی جالب عطر و ادکلن

ویکی شقایق مقالات

در این صفحه می توانید اطلاعات عمومی خود را درباره شرکت های عطر سازی، تولد برندهای معروف عطر جهان، چگونگی ساخت عطرها و .... بالا ببرید. در این مقالات ناگفته هایی می خوانید که دانستن آنها خالی از لطف نیست و تاریخچه ای از گذشته و اصالت عطرها و ادکلن های مختلف را بیان می کند. هم اکنون با استفاده از فهرست سمت راست مقالات مورد نظر خود را پیدا کنید و با کلیک روی آنها جزئیات بیشتری را در سمت چپ مطالعه نمایید:

عطر روغنی  

عطر روغنی  


چنانچه که شما هم در گیر خرید عطر روغنی هستید با ما همراه باشید تا همه چیز را راجع به عطرهای روغنی بدانید. عطر آمیزه ای از روغن هایی اسانس, ترکیبات معطر و ثابت کننده و الکل می باشد. روغن های عطری را از صریق تقطیر گلها و گیاهان علفها بدست می آورند. اگر عصاره گیری از طریق تقطیرمیسر نباشد توسط روغنهای جذاب  مانند گل یاس این کار صورت می گیرد. در عصاره گیری توسط روغن های جذاب اساسا عمل استخراج و جداسازی روغن بدبو توسط الکل صورت می گیرد.

  • تعداد بازدید: 3663
  • تعداد نظرات ارسالی: 0

عطر روغنی   

غلظت عطر های روغنی بیش از عطرهای معمولی می باشد. ترکیباتی که در عطرهای روغنی استفاده می‌شود درمقایسه ‌با عطرهای غیرروغنی و ادکلن‌ها تراکم بیشتری دارد. در ادکلن‌ها شاهد مقدار کمی رایحه خوش‌ هستیم که با مقدار بیشتری الکل ترکیب شده‌اند، به‌همین دلیل رایحه‌ عطرهای روغنی نسبت‌به ادکلن‌ها ماندگاری بیشتری دارد.

ماندگاری عطر روغنی    

علت ماندگاری بهترین عطر روغنی ترکیب این عطر با روغن است، همین ترکیبات روغنی باعث دوام بیشتر رایحه آن روی پوست خواهد شد. با این تفاصیل پیشنهاد می‌کنیم در هنگام خرید عطر روغنی حتماً آن را روی پوست خود بزنید تا دوام بهتری پیدا کند. ادکلن و عطرهای غیرروغنی را نیز بهتر است روی لباس بزنید زیرا تجربه نشان داده است پارچه تعامل بهتری با این رایحه‌ها دارد و ماندگاری عطرهای غیرروغنی را بیشتر می‌کند. جالب است بدانید که عطرهای روغنی حدود شش تا نهایتاً پانزده ساعت ماندگاری دارند در‌صورتی‌که عطرهای غیرروغنی نهایتاً یک تا سه ساعت دوام می‌آورند.

مزایا عطر روغنی    

اگر پوست حساسی دارید یا به سلامتی پوست خود اهمیت می‌دهید و در این زمینه مطالعه کافی انجام داده‌اید، حتماً به‌خوبی می‌دانید که الکل برای پوست ضررهای فراوانی دارد و پوست را خشک و ملتهب می‌کند. با دانستن این موضوع می‌توان گفت استفاده بیش از حد از اسانس ها، خوشبو کننده ها، عطر و ادکلن‌های حاوی الکل، احتمال خشکی پوست را در افراد بیشتر خواهد کرد. بنابراین عدم وجود الکل در عطرهای روغنی یک مزیت محسوب می‌شود. همچنین وجود روغن در ترکیبات این عطرها، علاوه بر کمک بر ماندگاری بالا، باعث تشدید خشکی پوست هم نمی‌شود.

مقرون به صرفه است    

از آنجا که عطر های روغنی ماندگاری بیشتری دارند برای تمیدید بوی آن نیازی نیست که هر ساعت آن را روی بدن دوباره اسپری کرد. و قطعا استفاده از آن در مقایسه با سایر عطرهای غیر روغنی به صرفه تر خواهد بود. در میان عطرهای روغنی، عطرهایی با رایحه چوب‌ صندل را پیشنهاد می‌کنیم. این عطرها قیمت مناسب ‌تری داشته و رایحه‌ آن‌ها نیز بسیار دلنشین است.

پخش رایحه ملایم عطر روغنی  

همانطور که گفته شد در عطرهای روغنی الکل به کار نرفته است و همین عمر سبب می شود که در زمان پخش رایحه به صورت ملایم پخش شود. این عطر ها بیشتر روی پوست باقی می مانند و در هوا پخش نخواهند شد و پوست شما را خوشبو خواهند کرد.

مناسب استفاده روزمره    

عطر های روغنی به دلیل آنکه الکل ندارند در هوا کمتر پخش خواهند شد و بیشتر روی پوست باقی می مانند و مناسب استفاده روزمره در محل کار می باشند زیرا که بوی آن در اطراف شما  پخش نخواهد شد.

تفاوت عطر روغنی و غیر روغنی    

به‌غیر از ترکیبات الکل و روغن که در ساختار عطرهای روغنی و غیرروغنی تفاوت دارد، فرمول اصلی ساخت این عطرها با هم برابر است. درنتیجه به‌ لحاظ رایحه، تفاوت خاصی میان عطرهای روغنی و غیرروغنی مشاهده نمی‌شود. البته این نکته را باید بدانید رایحه عطرهایی که در ترکیبات آن از الکل استفاده شده است، زودتر مشخص می‌شود اما درمجموع رایحه این عطرها با هم فرق چندانی ندارد.

استفاده از عطر روغنی   

برای استفاده و تاثیر بویایی بیشتر این عطر می توانید از ترکیب عطر روغنی و غیر روغنی بایکدیگر با یک رایحه استفاده کنید. با این توضیح اگر می‌خواهید از همیشه خوش‌بوتر شوید، ابتدا عطر روغنی را روی قسمت‌هایی از پوست خود بزنید و سپس یک عطر غیرروغنی با همان رایحه را به لباس خود اسپری کنید تا در کنار ماندگاری، عطر شما نفوذ بیشتری در هوا داشته باشد و سریع‌تر به مشام اطرافیان برسد. برای خرید عطر روغنی می توانید به صفحه عطر شقایق مراجعه کنید.


ثبت 
  نظرات

نظری وجود ندارد.

نام
ایمیل
وب سایت
عنوان
نظر
تصویر امنیتی
وارد نمودن کد
print
عطر روغنی  

عطر روغنی  

چنانچه که شما هم در گیر  خرید عطر روغنی  هستید با ما همراه باشید تا همه چیز را راجع به عطرهای روغنی بدانید. عطر آمیزه ای از روغن هایی اسانس, ترکیبات ...

مشاهده مشروح مقاله
بهترین عطرهای نیش و آرتیستیک مناسب فصل زمستان  بخش دوم

بهترین عطرهای نیش و آرتیستیک مناسب فصل زمستان بخش دوم

مشاهده مشروح مقاله
انتخاب عطر بر اساس نوع پوست

انتخاب عطر بر اساس نوع پوست

مشاهده مشروح مقاله
بهترین عطرهای نیش و آرتیستیک مناسب فصل زمستان (بخش اول)

بهترین عطرهای نیش و آرتیستیک مناسب فصل زمستان (بخش اول)

مشاهده مشروح مقاله