طراحی سایت
X

خرید عطر، انواع عطر

همه چیز درباره بادی اسپلش ها
سهیل صمدی

همه چیز درباره بادی اسپلش ها

 

بادی اسپلش چیست؟ 

وقتی می خواهیم همه چیز درباره بادی اسپلش ها را بیان کنیم بهتر است که ابتدا تعریفی از بادی اسپلش ها داشته باشیم. بادی اسپلش نه عطر است و نه ادکلن بیشتر، شبیه به اسپری می باشد و به عنوان خوشبو کننده بدن استفاده می شود. مایع داخل آن بسیار رقیق است و ترکیبات آن تشکیل شده ار آب، الکل و مواد طبیعی می باشند. ماندگاری کم و رایحه بسایر ملایمی دارد و به عنوان آب رسان پوست نیز استفاده می شود.

همه چیز درباره بادی اسپلش ها

یکی از محصولات آرایشی و بهداشتی که به تازگی به  بازار عرضه شده است و طرفداران بسیاری دارد، بادی اسپلش می باشد.  بادی اسپلش یک نوع آبرسان و خوشبو کننده بدن می باشد که رایحه سبک و ملایمی دارد، به همین دلیل بسیاری از افراد به سمت استفاده از آن گرایش پیدا کرده اند. امروز قصد داریم همه چیز درباره بادی اسپلش ها مانند مزایا، معایب، بهترین زمان استفاده و... را بیان کنیم. چنانچه قصد تهیه این محصول را دارید پیشنهاد میشود ابتدا این مقاله را مطالعه کنید.

بهترین زمان استفاده از بادی اسپلش 

اگر قصد استفاده از بادی اسپلش ها را دارید، بهترین زمان استفاده از آن ها بعد از حمام می باشد. در آن زمان پوست مرطوب است و استفاده از بادی اسپلش احساس طراوت و تازگی فوق العاده ای می دهد.  

در ابتدا بعد از حمام بدن خود را خشک کنید؛ سپس نواحی که قصد دارید بادی اسپلش را بر روی آن ها اسپری کنید را مشخص کنید، لوسیون و یا هر نوع دیگر از مرطوب کننده های بدن را بر روی نواحی مشخص شده بزنید طوری که کاملا جذب بدن شود و در مرحله آخر بادی اسپلش را روی آن نواحی اسپری کنید. در حالت کلی بادی اسپلش ها ماندگاری زیادی ندارند ولی با استفاده این روش می توانید ماندگاری آن ها را بیشتر کنید.

بهتر است هنگامی که عرق کرده اید از بادی اسپلش استفاده نکنید، ادغام بوی عرق با رایحه بادی اسپلش باعث ایجاد بوی نامطبوعی می شود. یکی از بهترین زمان ها برای استفاده از بادی اسپلش در سفر است. شما می توانید بدون اینکه نگران شکستن شیشه عطر خود باشید، بادی اسپلش و یا اسپری خوشبوکننده بدن خود را همراهتان ببرید. در مقاله انتخاب عطر مناسب سفر تمامی اطلاعات لازم در خصوص خرید و انتخاب عطر مناسب آورده شده است.

سوالات متداول همه چیز درباره بادی اسپلش ها

 • تفاوت بادی اسپلش با مام چیست؟
  مام از بدبو شدن بدن و تعرق بیش از حد جلوگیری می کند ولی بادی اسپلش تنها خوشبو کننده بدن می باشد.
 • بر روی چه نقاطی از بدن بهتر است که از بادی اسپلش استفاده شود؟
  استفاده از بادی اسپلش بر روی نقاط نبض دار بدن، مانند داخل آرنج، مچ دست، پشت زانو و جلوگردن مناسب می باشد.
 • چه چیزهایی در ترکیب بادی اسپلش وجود دارد؟
  رطوبت، چربی و مواد خوشبو کننده از ترکیبات بادی اسپلش است. رطوبت و چربی معمولا بعد از حمام از بین می روند ولی بادی اسپلش میتواند آن ها را به پوست بازگرداند.

مزایای استفاده از بادی اسپلش ها

 1. مرطوب کننده و آبرسان پوست
  از مزایای استفاده از بادی اسپلش ها مرطوب کنندگی آن ها می باشد، بادی اسپلش ها می توانند از خشکی پوست جلوگیری کنند و طراوت را به پوست بازگردانند.
   
 2. عدم بروز حساسیت
   استفاده از بادی اسپلش ها برروی پوست برخلاف عطر و ادکلن ها ایجاد حساسیت نمی کند.
   
 3. قیمت مناسب
  برخی بادی اسپلش ها رایحه های ادکلن های معروف را دارند و بسیار خوشبو هستند بر خلاف عطر و ادکلن ها که بسیار گران قیمت هستند، بادی اسپلش ها قیمت بسیار مناسبی دارند و می توانید آن ها را در انواع رایحه ها تهبه کنید.


عوارض استفاده از بادی اسپلش ها

بادی اسپلش ها هم مانند سایر لوازم بهداشتی عوارضی دارند که بهتر است راجع به آن ها اطلاعات کافی داشته باشید. در زیر به برخی از آن ها اشاه کرده ایم:

 •  مواد شیمیایی
  خیلی کم پیش می آید که کسی از ایجاد حساسیت از استفاده بادی اسپلش ها شکایت کند ولی بازهم به دلیل وجود برخی مواد شیمیایی ممکن است که برای برخی افراد باعث ایجاد حساسیت هایی شود.
   
 • مشکلات تنفسی
  به دلیل وجود ذرات معلق در بادی اسپلش ها بعد از اسپری در هوا، ممکن است که برخی افراد دچار مشکلات و حساسیت های تنفسی شوند.
   
 • وجود ذرات سنگین و چرب
  به دلیل وجود ذرات چرب و سنگین در بادی اسپلش ها اگر بلافاصله بعد از استفاده از آن ها بر روی بدن، لباس بپوشید ممکن است که بر روی  لباستان لکه ایجاد شود.

تفاوت بادی اسپلش با اسپری و ادکلن و عطر

در ساخت عطر و ادکلن از روغن های معطر استفاده می شود که همان سبب افزایش ماندگاری آن ها می شود ولی در ساخت بادی اسپلش ها هیچ گونه روغنی استفاده نمی شود، به همین دلیل پخش بوی بسیار زیادی دارند ولی ماندگاریشان بسیار کم است.  به دلیل عدم استفاده از روغن های معطر در بادی اسپلش ها اسپری کردن آن ها بر روی پوست بدن منعی ندارد و هیچ گونه حساسیتی ایجاد نمی کند ولی عطر و ادکلن به دلیل وجود مقادیر زیاد روغن های معطر، بهتر است که بر روی لباس استفاده شوند و به دلیل ایجاد حساسیت های پوستی، بر روی پوست اسپری  نشوند.

بادی اسپلش ها بسیار شبیه به اسپری ها می باشند، تنها تفاوت آن ها این است که در ساخت بادی اسپلش ها از گاز استفاده نمی شود و به صورت مایع هستند، نسبت به اسپری ها، بادی اسپلش ها رایحه قوی تری دارند.

محدودیت های استفاده از بادی اسپلش ها

زمانی که قصد داریم همه چیز درباره بادی اسپلش ها را بیان کنیم، لازم است محدودیت های استفاده از آن ها را هم بگوییم تا دچار عوارض احتمالی در استفاده از آن ها نشوید:

 • بهتر است که در زمان بارداری بادی اسپلش ها را بر روی پوست خود استفاده نکنید زیرا ممکن است باعث ایجاد حساسیت های پوستی در کودک شود.
 • استفاده از بادی اسپلش ها برای بچه های زیر 6 سال به دلیل ایجاد حساسیت های پوستی مناسب نیست.
 • افرادی که دچار بیماری های پوستی هستند بهتر است که قبل از استفاده از بادی اسپلش ها با پزشک خود در این زمینه مشورت کنند.
 • افرادی که دچار انواع بیماری های تنفسی هستند، بهتر است برای جلوگیری از بدتر شدن شرایط بیماری خود از این گونه محصلات استفاده نکنند.
 • چنانچه بعد از استفاده از بادی اسپلش دچار هرگونه حساسیت پوستی یا تنفسی شدید، استفاده از آن را قطع و در اسرع وقت به پزشک مراجعه کنید.

نکات استفاده از بادی اسپلش

جهت استفاده از بادی اسپلش این نکات را رعایت کنید:

 1. بادی اسپلش را در دسترس کودکان قرار ندهید، اسپری کردن آن بر روی پوست یا چشم عوارض زیادی را در پی خواهد داشت.
 2. بادی اسپلش تا حدود 40 دقیقه بر روی پوست ماندگاری دارد، برای ماندگاری بیشتر بهتر است که هر یک ساعت از آن استفاده شود.
 3. ترکیبات بادی اسپلش اشتعال زا می باشد، آن ها را در محیط های گرم و یا در نزدیکی آتش قرار ندهید.
بادی اسپلش خوشبوکننده طبیعی بدن

بادی اسپلش ها خوشبوکننده های طبیعی بدن هستند که رایحه بسیار ملایم با ماندگاری کوتاه دارند، برعکس عطر و ادکلن که باید بر روی لباس اسپری شوند بادی اسپلش ها را می توانید با خیال راحت بر روی بدن خود اسپری کنید.

 

 

 

 

 

مطلب قبلی معرفی عطرهای اسپرت و ورزشی
مطلب بعدی راهنمای خرید عطر برای سنین مختلف
Print
0 رتبه بندی این مطلب:
بدون رتبه
برای دادن نظر لطفا وارد شوید و یا ثبت نام کنید

انتخابگر پوسته

مشاوره آنلاین