طراحی سایت
X

خرید عطر، انواع عطر

ماندگاری عطر
سهیل صمدی

ماندگاری عطر

یکی از رایج ترین خرید خانم ها و آقایان برای مناسبت های خاص یا حتی روال زندگی، خریدن عطر، ادکلن و اسپری های خوشبو کننده به ویژه در فصل تابستان می باشد. اما با با توجه به حجم محلول و قیمت آن، راه های مصرف بهینه از عطرها وجود دارد که ماندگاری آن ها را افزایش دهد.

شاید برایتان پیش آمده باشد که کلی هزینه صرف خرید یک ادکلن مارک و گرون قیمت کرده باشید ولی از مدت زمان ماندگاری بوی آن روی لباس هایتان راضی نبوده باشید.

اما عطرهایی با قیمت های معقول تر و به صرفه تر خریده باشید که از ماندگاری بالاتری برخوردار بوده باشند، به این منظور ما سعی کردیم در این مقاله بیست نکته برای ماندگاری بیشتر عطر روی لباس را به طور مفصل برایتان بگوییم تا در انتخاب عطرهایتان تردید نکنید و با خیال راحت از آن ها استفاده کنید.

بیست نکته برای ماندگاری بیشتر عطر روی لباس  

 1. اولین نکته برای استفاده از عطر با ماندگاری بالاتر زمانی است که بدنتان خشک است پس زمانی که تازه از حمام آمده اید و دست ها و بدنتان مرطوب است از آن استفاده نکنید، زیرا هرچه بدن مرطوب تر باشد ماندگاری عطر هم کمتر می شود.
 2. هنگام خرید عطر، دقت کنید که ده دقیقه بعد از زدن اصل تازه بوی اصلی آن را می توانید استشمام کنید پس با عجله و هول هولکی آن را خریداری نکنید.
 3. معمولا بهترین عطرها با برندها و مارک های عالی هم برای چند روز باقی نمی مانند پس توقع چیزی خارق العاده از عطری که خریداری می کنید نداشته باشید.
 4. سعی کنید هر چند یک عطر با مارکی متفاوت و برندی جدید خریداری کنید تا بتوانید بین کیفیت ها مقایسه ای داشته باشید.
 5. وازلین یا کرم های مرطوب کننده بدون بو باعث ماندگاری بیشتر عطر روی پوست می شود، پس بد نیست بعد از حمام کمی از آن را روی نواحی نبض دار زده و سپس عطر بزنید، زیرا چربی پوست به ماندگاری عطر کمک می کند.
 6. موهای معطر سبب خوشبو شدن لباس هایتان می شود، سعی کنید به هنگام برس کردن کمی از عطر را به آن اسپری کنید سپس موهایتان را شانه کنید. ( از اسپرس کردن مستقیم عطر به موها خودداری کنید زیرا سبب خشک شدن موها می شود)
 7. عطرهای خود را در جایی مرطوب مانند حمام نگهداری نکنید و سعی کنید در اتاق خواب به دور از نور مستقیم آفتاب آن را نگهدارید.
 8. مچ دستتان را بعد از اسپری کردن عطر به هم نمالید، این کار باعث پریدن سریع تر بوی عطر می شود، به هر کدام مجزا عطر بزنید.
 9. بین لباس های داخل کمد و یا دراورتان دستمال کاغذی گذاشته و با اسپری کردن عطر به آن لباس هایتان را خوشبو نگه دارید، یا با گذاشتن تکه ای صابون خوشبخو خشک در دستمال کاغذی و قرار دادن آن بین لباس ها نیز عطر آن را به لباس ها منتقل کنید.
 10. شیشه عطر را روی خودتان خالی نکنید زیرا بوی آن حالت زننده می گیرد، تنها یکی دوبار اسپری کردن آن کافی است، در معرض نور مستقیم آفتاب مدام قرار نگیرید زیرا موجب کاهش بوی عطر می شود.
 11. عطرهایی با غلظت بالا خریداری کنید، یکی از نکاتی که خیلی از افراد از آن غافل اند این است که نمی دانند عطر از مقداری ماده روغنی با رایحه و مقدای حلال که الکل است ساخته می شود. هرچه میزان الکل عطر شما بیشتر باشد اصطلاحا بوی آن راحت تر می پرد و هرچه ماده روغنی بیشتر باشد عطر غلیظ تر و با دوام تر می شود.
 12. بهترین مکان های اسپری  عطر در بدن، مچ دست ها، پشت گوش و پشت زانو می باشد. این کار باعث می شود عطر در کوتاه مدت بویش از بین نرود و ماندگار تر باشد.
 13. از فروشگاه های معتبر و مطمئن خرید کنید، زیرا احتمال کوپی و تقلبی بودن عطر به مراتب در این فروشگاه ها کمتر از مغازه های کوچک ودست فروش هاست.
 14. به ادکلن و عطرهای خود اهمیت دهید و برای انتخاب آن وقت کافی بگذارید، به وب سایت های برند مورد نظرتان سر بزنید و با ظاهر عطر مورد نظرتان، جایگاه بارکد آن، اندازه شیشه های تولید شده و قیمت آن آشنا شوید تا در صورت تقلبی بودن عطر به راحتی متوجه آن شوید.
 15. پشت جعبه عطر خریداری شده مواردی مانند مردانه یا زنانه بودن، تاریخ انقضای آن، بارکد و سریال را چک کنید که حتما دقیق و درست باشد.
 16. شیشه عطر را مدام تکان ندهید، تکان دادن عطر باعث می شود مقداری هوا وارد شیشه عطرتان شده و در کیفیت و ماندگاری آن تاثیر می گذارد به همین دلیل پیشنهاد می کنیم شیشه خود را با خودتان به مسافت های طولانی و در حال حرکت نبرید.
 17. نکته مهم دیگر این است که شما ممکن است بعد از چند ساعت دیگر بوی عطرتان را حس نکنید زیرا بینی شما به بوی آن عادت می کند اما اطرافیان با گذر از کنار شما رایحه آن را حس می کنند.
 18. در فصل ها سرد مانند زمستان استفاده از عطرهایی با رایحه شیرین تر بسیار مناسب تر و بهتر است، اما بالعکس برای فصل های گرم، عطر های شیرین شما را کلافه می کند و احساس گرمای بیشتری بهتان دست می دهد پس از عطرهای خنک و با بوی تند تر استفاده کنید.

قابل توجه آقایان

 1. عطرتان را بر روی استخوان ترقوه زیر گردنتان و جلوی ران هایتان اسپری کنید تا رایحه آن در طول روز افزایش یابد.
 2. شیشه عطرتان را 18 سانتی متر از خود دورتر نگه دارید و خیلی به خود نزدیک نکنید، برای مچ های دستتان نیز شیشه عطر را ده سانتی متر دورتر نگه دارید.

سخن آخر  

بهتر است بعد از چند ماه استفاده از یک نوع عطر، عطر های مختلف با راحیه های سرد و گرم استفاده کنید تا هم بدن به یک نوع رایحه خو نگیرد و هم جذابیت عطرهای مختلف را در فصل های متفاوت تجربه کنید.

 

مطلب قبلی معرفی عطرسازان بزرگ Lorenzo Villoresi
مطلب بعدی خرید عطر لالیک
Print
0 رتبه بندی این مطلب:
بدون رتبه
برای دادن نظر لطفا وارد شوید و یا ثبت نام کنید

انتخابگر پوسته

مشاوره آنلاین