طراحی سایت
X

خرید عطر، انواع عطر

راهنمای خرید عطر برای سنین مختلف
سهیل صمدی

راهنمای خرید عطر برای سنین مختلف

 

 خرید عطر برای سنین مختلف

استفاده از عطر در سنین مختلف کاربرد دارد. بهتر است زمانی که برای خرید عطر مراجعه میکنید، دقت کنید که عطر خریداری شده نه تنها با روحیات و شخصیتتان مطابقت دارد، بلکه با سن کنونی شما نیز مطابقت داشته باشد. شرکت های سازنده عطر، هر عطر را بر اساس سن و روحیه افراد تولید می کنند. همان طور که هرچه سن بالاتر می رود، نوع پوشش لباس و ... تغییر می کند نوع رایحه عطر مورد استفاده نیز تغییر می کند. راهنمای خرید عطر برای سنین مختلف نیز به همین دلیل است که در سایت های متعددی به چشم می خورد.

           نوع عطر و رایحه مورد استفاده در سنین مختلف متفاوت خواهد بود، به عنوان مثال اگر زنی برای خود عطری را بخرد نمی تواند همان عطر را برای فرزند خود نیز خریداری کند چرا که رایحه عطر مطابق با روحیه فرزند در سن خودش است و میزان علاقه به رایحه ها در سنین مختلف، متفاوت است.

هنگام خرید عطر یکی از معیارهایی که باید به آن توجه شود، به جز مدنظر قرار دادن مطابقت رایحه عطر با فصلی که قصد استفاده از آن را دارید، باید به معیار سن هم توجه شود که عطر خریداری شده مطابق با سن و روحیه باشد. این مقاله نیز در همین مورد است، سعی کرده ایم راهنمای خرید عطر برای سنین مختلف را به طور کامل دراین مقاله بیان کنیم، چنانچه قصد خرید عطری را دارید، بهتر است که این مقاله را مطالعه کنید. 

 راهنمای خرید عطر برای سنین مختلف

خرید عطر برای افراد در سنین مختلف متفاوت است و ویژگی های گوناگونی دارد که باید به آن ها توجه شود. افراد در سنین مختلف خصوصیات، ویژگی های رفتاری و روحیات متفاوتی دارند که با توجه به آن ها میتوان بهترین انتخاب برای خرید عطر را داشت. همچنین یکی از روش های انتخاب عطر بر اساس رنگ آن است. مقاله ارتباط رایحه عطر با رنگ آن را مطالعه بفرمایید. در ادامه عطر های مناسب هر گروه سنی و شیوه انتخاب مناسب ترین عطر یا ادکلن برای هر گروه را ذکر کرده ایم.

 خرید و انتخاب عطر برای نوجوانان

انرژی و شور و هیجان در این رده سنی بسیار زیاد است و بسیاری از نوجوانان به عطر با رایحه های شیرین علاقه مند هستند و آن ها را می پسندند. طبق تحقیقات انجام شده نوجوانان در این سن عطرهای گرم و شیرین که بوی شیرینی و کیک بدهد را بیشتر دوست دارند؛ بنابراین اگر قصد خرید عطر برای یک فرد نوجوان را دارید، بهتر است که عطری با رایحه وانیل، انگور و هلو را انتخاب کنید البته برخی نوجوانان به رایحه های خنک نیز علاقه مند هستند.

 خرید عطر برای جوانان

خرید عطر برای جوانان کمی سخت و حساس می باشد؛ چرا که دوران جوانی رده های سنی متفاوتی دارد و در هر رده سنی ممکن است سلیقه ها متفاوت باشند. رده های سنی جوانان را می توان به سه قسمت تقسیم کرد، در هرکدام از آن ها سلیقه ها متفاوت و پخته تر شده و این تغییر می تواند در انتخاب رایحه عطر نیز تاثیر بگذارد.

 • عطر مناسب رده سنی 20 تا 25 سال

 در رده سنی 20 تا حدود 25 سال جوانان کمی تغییر سلیقه داده و عطرهایی با رایحه مگنولیا، کارامل، و یاسمن را میپسندند آقایان در این سن عطرهایی با رایحه های سنگین تر می پسندند مانند توت و اسطوخودوس؛ برخی جوانان رایحه های ادویه و مرکبات را هم دوست دارند.

 • عطر مناسب رده سنی 25 تا 35 سال

در این سن جوان ها کمی پخته تر می شوند و حتی ممکن است در انتخاب لباس هایشان نیز تغییر سلیقه داشته باشند. این تغییرات در انتخاب عطر هم تاثیرگذار هستند. بیشتر بانوان در این سن عطرهایی با رایحه گل و مرکبات را می پسندند. سلیقه آقایان نیز در این مرحله سنی تغییر کرده و انتخاب هایشان در خرید همه چیز مانند لباس و پوشاک سنگین تر می شود. این تغییر در انتخاب عطر و ادکلن نیز تاثیر گذار است و آن های سعی می کنند به جای استفاده از عطر با رایحه های تند و شیرین دوران نوجوانی از عطر هایی با رایحه های چوب، ادویه و مرکبات استافده کنند.

 • عطر مناسب رده سنی 35 تا 45 سال

این رده سنی مرز بین جوانی و میانسالی می باشد، خانم ها و آقایان در این سن سلیقه ثابتی پیدا کرده اند؛ البته ممکن است هنوز شور و اشتیاق دوران جوانی را هم داشته باشند ولی نسبت به آن موقع پخته تر و سنگین تر شده اند، خانم ها در این رده سنی معمولا رایحه های تند مانند گل مریم، چمن و چوب صندل را می پسندند، آقایان نیز به استفاده ازعطرهایی با رایحه های خنک و تلخ گرایش پیدا می کنند.

 خرید عطر برای میانسالان

 میانسالی از 45 سالگی تا 65 سالگی می باشد. سلیقه ها در این سن متفاوت هستند. برخی از آقایان یا بانوان همچنان به استفاده از عطر با رایحه های شیرین علاقه نشان می دهند و برخی دیگر عطرهایی با رایحه چوب صندل را می پسندند.

در سنین بالای 60 سالگی بسیاری از بانوان برای به یاد آوردن دوران سنین جوانی به استفاده از عطر با رایحه گل و مرکبات گرایش پیدا می کنند و آقایان استفاده از عطرهایی با رایحه های ادویه ای، وانیل و تنباکو را می پسندند.

 سوالات متداول راهنمای خرید عطر برای سنین مختلف

 • چه عطری برای استفاده خانم های نوجوانان مناسب است؟
  ما ادو تویلت زنانه مارک جکوبس مدل Daisy را برای خانم های نوجوان پیشنهاد می کنیم، این عطررایحه ای شیرین و خوراکی دارد و برای استفاده خانم های نوجوان مناسب است.
 • برای آقایان  مسن بیش از 65 سال چه عطری را معرفی می کنید؟
  Tom Ford’s Tobacco Vanille این عطر رایحه ای گرم و کمی شیرین دارد و برای استفاده آقایان بالای 65 سال مناسب است.
 • برای آقایان جوان حدود 25 سال استفاده از چه عطری مناسب است؟
  آقایان در این سن استفاده از عطر با رایحه اسطوخودوس را ترجیح می دهند، استفاده از عطرPrada Luna Rossa Sport برای آقایان جوان 25 سال پیشنهاد می شود.

 استفاده از عطر برحسب موقعیت

بهتر است که قبل از خرید عطر برای سنین مختلف به موقعیت و مکان استفاده از آن هم دقت کنید و عطر را برحسب موقعیت استفاده و خریداری کنید، این که چه زمانی میخواهید از عطر استفاده کنید بسیار مهم می باشد. درست نیست که یک عطر در هر موقعیتی استفاده شود، بعضی عطر ها برای استفاده در مهمانی ها و یا محل کار مناسب نیستند، به عنوان مثال در مهمانی های شبانه بهتر است که عطر با رایحه چوبی و جنگلی استفاده کنید، رایحه اغواکننده و گرم آن ها برای استفاده در مهمانی ها بسیار مناسب است و برای آقایان عطری با رایحه اقیانوسی، گیاهی یا اسطوخودوس و چوب برای رفتن به محل کار و جلسات مهم پیشنهاد می شود.

قبل از خرید عطر توجه کنید که بر اساس سن و علاقه خود برای موقعیت های گوناگون چند عطر را خریداری کرده و از آن ها استفاده کنید.

 عطر سازگار با شخصیت افراد

با افزایش سن سلیقه افراد در همه چیز تغییر می کند و سعی می کنند که خریدهای خود را مناسب سن خودشان انجام دهند. رعایات سن و سال در انتخاب عطر بسیار مهم است ولی در نهایت عطری را بخرید که فکر می کنید با روحیه و شخصیتتان سازگاری دارد تا همیشه هنگام استفاده از آن احساس خوب و دلپذیری داشته باشید.

مطلب قبلی همه چیز درباره بادی اسپلش ها
مطلب بعدی تفاوت عطر تلخ و شیرین
Print
0 رتبه بندی این مطلب:
بدون رتبه
برای دادن نظر لطفا وارد شوید و یا ثبت نام کنید

انتخابگر پوسته

مشاوره آنلاین