طراحی سایت
X
نحوه تشخیص عطر اصل از تقلبی

نحوه تشخیص عطر اصل از تقلبی


  • تعداد بازدید: 336
  • تعداد نظرات ارسالی: 0

نحوه تشخیص عطر اصل از تقلبی

تا به حال نکات بسیاری برای تشخیص عطر اصلی از تقلبی شنیده اید . اما باید خیلی واضح به شما بگوییم که دچار اشتباه هستید و فرمولی وجود ندارد که شما با در دست گرفتن آن به راحتی بتوانید عطر اصلی را از تقلبی را تشخیص بدهید زیرا که متقلبان نیز حتما این نکات را می دانند و در ساخت عطرهای تقلبی این نکات یا به اصطلاح فرمول ها را به کاربرده اند. نکته بعدی که لازم است شما درباره نحوه تشخیص عطر اصل از تقلبی  بدانید آن است که ماندگاری عطر هیچ ارتباطی به اصل بودن یا تقلبی بودن آن ندارد بلکه به تقسیم بندی عطر بر می گردد.
 این نیز یک تفکر غلط است که عطر اصل ماندگاری بیشتری دارد بلکه غلظت عطر است که ماندگاری عطر را تعیین می کند و این موضوع هم بر می گردد به این نکته که عطر خود را از کدام دسته انتخاب کرده اید. همانطور که احتمالا می دانید عطر ها از لحاظ غلظت به دسته بندی های مختلفی تقسیم می شوند.

  انواع عطر

همانطور که گفته شد انتخاب دسته و غلظت عطر است که ماندگاری عطر را تعیین می کند. عطر ها به ترتیب میزان غلظت به دسته بندی های زیر تقسیم بندی می شوند.

  • عطر یا پرفیوم  :perfume غلیظ ترین عصاره است که غلظت عصاره روغنی در آن تقریبا بین 15تا 40 درصد است و جزو خالص ترین بوهاست و در عین حال گرانترین نوع عطر می باشد. غلظت این عطر تا حدی است که نیاز به تمدید نداشته و تا ساعت ها روی پوست و روزها روی لباس شما باقی می ماند.
  • ادوپرفیوم :Eau de Parfum با غلظتی در حدود ۱۵تا ۷درصد در جایگاه دوم قرار دارد و رایج ترین نوع عطر است که ماندگاری مناسبی دارد ولی به گرانی عطر نیست. ادوپرفیوم ها نیز ماندگاری بالایی دارند ولی در فصول تابستان نیاز به تمدید دارند.
  • ادوتویلت :Eau de Toilette با غلظتی در حدود ۶تا۱درصد در جایگاه سوم قرار دارد. ادوتویلت بوی ملایمی دارد که ماندگاری آن متوسط است، نسبت به عطر و ادوپرفیوم ماندگاری اش کمتر است و برای تمدید بوی آن باید چندین بار در طول روز از آن استفاده کرد.
  • ادکلن: Eau de Cologne  ادکلن با غلظتی در حدود ۵تا۲درصد در جایگاه آخر قرار دارد و در واقع همان ادوتویلت است، بویی ملایم دارد و ماندگاری اش نیز تقریبا به همان اندازه است.

 حال که با اندازه غلظت عطر و انواع عطر آشنا شده اید وقت آن رسیده است تا در باره عطرهای تقلبی آگاهی پیدا کنید تا در نهایت با نحوه تشخیص عطر اصل از تقلبی آشنا شوید.

 عطر تقلبی

نکته بسیار مهمی که درباره عطر تقلبی حتما باید بدانید این است که لزوما عطری که لیبل ندارد نشانه تقلبی بودن آن نیست زیرا اولا که بعضی عطرها مانند chanel لیبل ندارند. نکته بعدی اینکه خیلی عطرهایی که قاچاقی وارد می شوند مهر وزارت بهداشت و طرح شبنم ندارند اما اصل هستند. اما از این نکته مطمئن باشید که عطری که آرم طرح شبنم دارد 100%  اصل است.

 انواع عطر تقلبی

برای تشخیص عطر تقلبی لازم است که اولا انواع عطرهای تقلبی را بشناسید تا راحت تر بتوانید عطرهای تقلبی را از اصل آن تشخیص بدهید.

 عطر تقلبی قانونی

جالب است بدانید که خیلی از شرکت ها کار کپی و تقلب کردن را کاملا قانونی انجام می دهند. بدین نحو که این شرکت ها با نام خود نه نام شرکت عطر فرمول را از شرکت های عطر خریداری کرده و با قیمت کمتری برای کشورهای درحال توسعه که توان خرید عطرهای اصلی را ندارند در شیشه های کوچکتر تولید می کنند. این شرکت ها کاملا قانونی این عمل را انجام می دهند. شرکت هایی معروفی چون Rio-Smart-Ajmal از این دسته می باشند.

 نکات تشخیص عطر تقلبی از عطر اصل
نوعی دیگر از عطر ها هستند که به بدترین شکل کپی شده اند و به راحتی قابل تشخیص هستند کافی است که شما این نکات را در نظر داشته باشید تا بتوانید به راحتی تشخیص دهید.

  • به راحتی از آنها بوی الکل استشمام می شود. این نکته در هیچ کدام از عطرهای اصلی وجود ندارد زیرا که نشانه بی کیفیتی عطر است و هیچ شرکتی اجازه نمی دهد که برندش همچین افتضاحی در عطر خود داشته باشد. چنانچه شما بوی الکل در هنگام تست عطرحتی کمی استشمام کردید در تقلبی بودن آن به هیچ عنوان شک نکنید.
  • کیفیت شیشه عطر آن با عطر اصلی فرق دارد. به عنوان مثال اگر که شیشه آن نگاهی بی اندازید شفافیت عطرهای اصلی را ندارند.
  • عطر های تقلبی رنگ درب آنان بسیار بیکیفیت است و به راحتی با ناخن پاک می شود.
  • راه دیگر برای نحوه تشخیص عطر اصل از تقلبی  وجود دارد و آن فونت و نام عطر است که بر روی شیشه عطر حک شده است اگر که عطر تقلبی باشد فونت آن متفاوت است و نوع حک شدن آن هم متفاوت است به صورتی که شما قادر به تقلبی بودن آن خواهید شد.

 خرید مطمئن عطر اصل

در این بین عطرهایی نیز وجود دارد که نشانه های بالا را به هیچ عنوان ندارند ولی عطرهای اصلی نیز نیستند و در زمره عطره های تقلبی به شمار می روند. تنها راه تشخیص این عطرها این است که که از فروشگاه های معتبر خرید کنید. برای خرید عطر اصل کافی است تا به سایت معتبر شرکت شقایق رفته و بدون نگرانی عطر خود را سفارش بدهید. اگر که عطری که قبلا داشته اید را مجدد می خواهید خرید کنید کار شما بسیار راحت تر است زیرا که بو، شکل عطر و بسته بندی آن را می شناسید اما اگر که عطری که قصد خرید آن را دارید تا به حال تست نکرده اید از فرو شگاه های فروش عطر معتبر خرید کنید یا اینکه عکس های آن را در اینترنت قبل از خرید جستجو کنید اما این نکته را هم به یاد داشته باشید که بعضی از شرکت ها هرچند وقت یکبار بسته بندی عطر خود را به مناسبت های مختلف عوض می کنند مانند شرکت good girl  که بوی عطر خود را تغییر نمی دهد اما به مناسبت های مختلف مانند کریسمس بسته بندی خود را عوض می کند و به رنگ دیگری در می آورد.


ثبت 
  نظرات

نظری وجود ندارد.

نام
ایمیل
وب سایت
عنوان
نظر
تصویر امنیتی
وارد نمودن کد
print
مشاوره آنلاین