طراحی سایت
X
معرفی عطر Bois de Gayac از آنتونیو ویسکونتی

معرفی عطر Bois de Gayac از آنتونیو ویسکونتی


در خصوص عطر همواره می بایست این موضوع خاص را مدنظر قرار دهیم که اولاً محبث سلیقه و جذابیت هر رایحه وجه تمایز خاص آن برای هر شامه و سیستم رایحه شناسی ذهنی هر فرد است که در آن راستا عطر واحدی برای یک شامه ایده آل و برای دیگری ناامید کننده و چه بسا غیر قابل تحمل است. ثانیاً کیفیت و بازخورد هر رایحه تنها بخش ناچیزی از کل یک عطر است و چیدمان این نت ها، کیفیت ساخت و تعادل بویایی نقش مهم تری خواهد داشت.

  • تعداد بازدید: 376
  • تعداد نظرات ارسالی: 0

عطر بویز د گایاک از عطار گزیده کاری است که برخلاف بسیاری از عطارهای معاصر خود با توانایی های حتی کمتر از وی جز در محافل تخصصی، نام چندان آشنایی نیست. کاری که وی در این اثر خاص فراهم آورده یکی از بهترین کارهای کارنامه وی و قطعاً رایحه گایاک است. بویز د گایاک از سه ویژگی کاملاً ممتاز و منحصر به خویش بهره دارد که هیچ رقیبی نمی تواند داشته باشد.

کیفیت موادی که ویسکونتی چیره دست و کاربلد از آنها استفاده می کند هم در خانه Visconti و هم royal crown ( نشان سلطنتی ). ویسکونتی تبار ایتالیایی دارد و این منطقه با تجربه وی بهترین ها را در روایح سیتروسی، فراهم می کند. استاد ایتالیایی، نارنگی کالابریایی و برگاموت سیسلی و نارنج های مدیترانه را در تمام عمر کاووش کرده.

بویز د گایاک مقدمه استادانه ای از مرکبات و رطوبت پوست پرتقال را نشان داده . عود و فلفل نت های مهمی در این کار هستند اما فقط در حاشیه. در کل اثر نقش اصلی را به غلیظ ترین شکل روغنی و داروئی چوب گایاک واگذار می کند. اوج توفیق عطر نیز در بازی عالی گایاک است. تم دارویی گایاک بشکلی که ویسکونتی توانسته آن را به این شکل جذاب، جدی و پر صلابت نشان دهد؛ استادانه است. بدون استفاده از شلوغ کاری ویسکونتی تنها به کمک پوست مرکبات، تمام وقت این ماهیت دارویی اثر را حفظ میکند. اغراق نیست اگر این کار را بهترین عطر دارویی بدانیم.

روغن گایاک بشدت در این کار شرقی، چرب و فضای کاملاً ملهم از قصرهای خاور دارد اما به همین خاطر کاملاً عطر مدرن، چوبی ، دارویی و سحرآمیز روایت می شود. جدیتی منحصر بفرد، رایحه ای سلطنتی از شرق نزدیک، کمی نمناک و کمتر از آن پودری.


ثبت 
  نظرات

نظری وجود ندارد.

نام
ایمیل
وب سایت
عنوان
نظر
تصویر امنیتی
وارد نمودن کد
print