طراحی سایت
X
Jacques Guerlain

Jacques Guerlain


" ژاک ادوارد گرلن " 7 October 1874 – 2 May 1963)) سومین نفر از خانواده ی معروف "گرلن" و یکی از پرکارترین و معروفترین عطاران به شمار میرود که بیش از 400 عطر را به او نسبت داده اند .

  • تعداد بازدید: 671
  • تعداد نظرات ارسالی: 0

 او به خاطر حرفه اش ، شهرت و ثروت بسیاری بدست آورد و لقب "شوالیه دولژیون دونور" فرانسه را به دست آورد . گرلن از مجامع عمومی ، مصاحبه و خبرنگاران بیزار بود و به همین علت اطلاعات کمی درباره او موجود است ولی بسیاری از آثارش در موزه و آرشیو عطر "Osmotheque" ، اهدایی "تیری واسر" از سوی شرکت گرلن ، محافظت می شوند .

او طبق سنت خانوادگی در "انگلستان" تحصیل کرد و سپس در "پاریس" به تحصیل تاریخ و زبان های اروپایی پرداخت . عمویش به او روش عطاری را آموخت و او اولین عطرش را در سال 1890 ، با نام "آمبر" تولید کرد . او سپس به تحصیل "شیمی ارگانیک" در دانشگاه پاریس پرداخت و تحقیقات بسیاری در روش های مختلف تولید و مواد مصنوعی انجام داد ، پیش از آنکه در شرکت خانوادگی به استخدام درآید و در سال 1897 ، مالک بخشی از شرکت خانوادگی شد و در این ایام عطرهای ساخته ی او اغلب فضای شرقی دارند . اولین کار موفق تجاری او "Après l'Ondée (1906)" به معنی "بعد از باران" از سوی روزنامه ی "La Liberté" عطری غمگین به شمار آمد و او همچنان آزمایش های خود را بر روی عصاره ی "بنفشه" و "هلیوتروپ heliotrope" که مورد توجه مشتریان عادی گرلن بود ، ادامه میداد . اگرچه هرگز به مشرق زمین سفر نکرده بود ولی همواره مجذوب هنر شرقی بود و کلکسیون آثار هنری شرقی بزرگی داشت .


ثبت 
  نظرات

نظری وجود ندارد.

نام
ایمیل
وب سایت
عنوان
نظر
تصویر امنیتی
وارد نمودن کد
print